Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowi strażacy zasilą szeregi jednostek OSP!

W okresie 27-08. – 10 .10 2021 r  dla kandydatów na strażaków ratowników z terenu Gminy Korfantów  zorganizowany został kurs podstawowy: Strażaków ratowników OSP. Ze względu na panującą sytuację w kraju związaną z COVID-19 zajęcia teoretyczne realizowane były systemem  e-learningowym, a wszelkie zajęcia praktyczne oraz przygotowanie kursantów do działań ratowniczo-gaśniczych odbywało się w terenie. Całe szkolenie prowadzone było przez strażaków z terenu gminy Korfantów, którzy na co dzień pełnią służbę w Jednostkach Ratowniczo Gaśniczych.

Kursanci w trakcie spotkania organizacyjnego zostali podzielni na dwie grupy ćwiczebne, dzięki czemu zajęcia praktyczne były jeszcze bardziej efektywne. ( grupa I – OSP Ścinawa Mała, OSP Włodary, OSP Węża, OSP Włostowa, Grupa II – OSP Korfantów, OSP Przechód, OSP Rzymkowice, OSP Kużnica Ligocka )

W trakcie zajęć praktycznych strażacy realizowali następujące tematy:

 

Egzamin potwierdzający kwalifikacje po  zakończonym Szkoleniu Podstawowym Strażaków Ratowników OSP był zwieńczeniem wytężonej pracy teoretycznej i praktycznej ostatnich tygodni dla grupy 25 strażaków. 

2 października  kursanci przystąpili do egzaminu praktycznego zaliczając komorę dymową, która znajduje przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu , następnie 9 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie przystąpili do egzaminu teoretycznego potwierdzającego zdobytą wcześniej wiedzę.

 

Strażakom gratulujemy a, opiekunom grup jak i kadrze instruktorów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Instruktorzy Szkolenia

Paweł Misa – JRG Prudnik, opiekun I grupy

Bartłomiej Misa JRG Nysa

Tomasz Martyna JRG Głuchołazy

Zbigniew Krupski,  JRG Niemodlin,

Adam Krupski, JRG Niemodlin

Jarosław Paszkowski JRG Niemodlin, opiekun II grupy

Leopold Adamczyk, naczelnik OSP Włodary

Szkolenie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Nysie.

 

 

Wersja XML