Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jessica wśród laureatek

10 letnia Jessika Gajewska z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR zajęła III miejsce na festiwalu Piosenki z Serduszkiem.

Doroczny festiwal w Tułowicach zgromadził ponad 50 wykonawców  w trzech kategoriach wiekowych z całej Opolszczyzny. Wśród nich siostry Lena i Jessika Gajewskie oraz Natalia Bidzińska.

W najmłodszej kategorii do lat 11 duży sukces odniosła Jessika zajmując w bardzo wyrównanej konkurencji III miejsce. Zaśpiewała niezwykle sugestywnie utwór Dom Jonatana i J. Klepko, za co otrzymała gromkie brawa publiczności. To w ostatnim czasie po zwycięstwie w festiwalu Niemena w Korfantowie drugie znaczące osiągniecie tej uzdolnionej solistki. Gratulujemy.

Natomiast jej zaledwie 7 letnia siostra Lena nie miała dobrego dnia i pokonała ją zwykła, sceniczna trema. Ale brawa za odwagę.

Spore nadzieje wiązaliśmy z występem Natalii Bidzińskiej występującej w kat. dla dorosłych. Studiująca na co dzień na wydziale jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie wokalistka fantastycznie i sugestywnie wykonała piosenkę Dla Ciebie z repertuaru Moniki Ulrik. Po końcowym werdykcie Natalia i piszący ten tekst jej opiekun artystyczny doznali przykrego rozczarowania. Bo nie można przyznawać zwycięstwa solistce śpiewającej nieczysto , w dodatku bardzo popularny, wręcz -wyrażając się nieładnie- oklepany. Na pytanie do jednego z jurorów, czym się kierował nie dostrzegając walorów wokalnych naszej solistki, był zaskoczony i bardzo zmieszany. Ale to są uroki festiwalowych werdyktów. Natalia wraz z koleżankami przygotowuje obecnie nowy repertuar na udział w festiwalu, najpierw międzynarodowego w Sędziszowie k/ Kielc, a potem w Kruszwicy.

Póki co, śpiewająca grupa dzieci i młodzieży pilnie przygotowują się do Woj. Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz ogólnopolskich eliminacji „Wygraj sukces”. Przesłuchania do tych konkursów odbędą się w Korfantowie pod koniec kwietnia br.

 

 

                                                                                                        ZM

Wersja XML