Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Korfantów na Dożynkach Prezydenckich w Spale

W dniach 14-15 września 2019 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. W tym roku województwo opolskie, z dumą reprezentowała  wyłącznie Gmina Korfantów. Nadmienić należy, że przygotowania do zaszczytnego wyjazdu trwały już od lutego br. i zaangażowanych w nie było wiele osób. 

Koło Gospodyń Wiejskich z Puszyny przygotowało koronę dożynkową, która zajęła V miejsce wśród 16 województw.

W niedzielę 15 września, Para Prezydencka odwiedziła Miasteczko Regionów, ulokowane na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie swoje stoisko  miało również nasze województwo. W trakcie odwiedzin stoiska, Para Prezydencka wysłuchała występu wokalnego Koła Gospodyń Wiejskich  z Puszyny i skosztowała produktu lokalnego, czyli włodarskich pierogów.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  Andrzej Duda  wraz z małżonką  Agatą  Kornhauser-Duda otrzymali  prezent od województwa  opolskiego wykonany  w  całości przez Panie z naszej gminy. Para Prezydencka otrzymała: haftowaną serwetę, kruche zdobione ciastka oraz ozdoby z motywem opolskim.

Grupa wieńcowa uczestniczyła m.in. w ceremoniale dożynkowym z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej transmitowanym w niedziele na żywo przez telewizję publiczną oraz telewizję Polonia.

Udział w wydarzeniu, spotkanie i rozmowa z Parą Prezydencką, a nawet selfie z najważniejszymi osobami w państwie,  zostaną już na zawsze w pamięci uczestników wyjazdu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za piękne i godne reprezentowanie Gminy Korfantów.

Gminę Korfantów na Dożynkach Prezydenckich w Spale w dniach 14-15.09.2019 roku reprezentowali: Burmistrz Korfantowa-Janusz Wójcik, Sołtys Puszyny  Danuta Kmiecik, grupa wieńcowa: Helena Szeremeta, Zofia  Byczkowska, Maria Byczkowska, Zuzanna Cybulska, Teresa Bogoń, Alicja Barycka, Natalia Kowalska, Wanessa Świtała, Zbigniew Herman,  Łukasz Chrobok,  Marcin Kowalski, Grzegorz Kopij, Krzysztof Bajorek, Waldemar Stankala Zbigniew Markowski, grupa kulinarna: Dorota Sosulska, Renata Łankowska, Ewa Szczepańska-Kręcidło, Agnieszka Kłokosińska, twórcy ludowi: Maria Szczepańska, Katarzyna Kraska, Danuta Kuster,  zaproszeni przez Burmistrza Korfantowa: Wiceprzewodniczący Rady Damian Zawadzki, Sołtys Ścinawy Małej Jerzy Gęsiewicz, mieszkańcy  Sołectwa Puszyna: Dorota Sulikowska, Beata Kowalska, Bernard Byczkowski, Zbigniew Szeremeta, Kazimierz Kmiecik Bogusław Gryzło oraz kierowca Radosław Macan.

Fot. www.prezydent.pl, Urząd Marszałkowski w Opolu, zbiory prywatne uczestników delegacji, Urząd Miejski w Korfantowie.

 

 

Wersja XML