Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyróżnienia dla naszych solistów

Maja  Wąsowicz, Julia i Bieruta i Radosław Krawczyk z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR zostali laureatami XVIII Festiwalu Piosenki z Serduszkiem.

         Do przesłuchań finałowych zakwalifikowano 50 solistów z Opolszczyzny i ościennych województw. Wśród nich znalazło się aż 9 solistek i solista z naszego studia piosenki. Najmłodszą grupę wiekową reprezentowały 6 letnia Lena Gajewska, 8 letnie Ola Budzanowska i Milena Milczanowska oraz 10 letnia Jessica Gajewska. Mimo bardzo dobrej postawy na scenie nie zyskały one uznania w opinii jurorów. 

W kat. klas IV-VI szkół podstawowych zaśpiewały Ola Gorke i Maja Wąsowicz. Ta druga świetnie zinterpretowała poetycką „Piosenkę o serduszku” i zajęła III miejsce. To po sukcesie w Ozimku drugi taki dobry występ dysponującej świetną barwą głosu Majki.

W kategorii 16-24 lat( dziwna rozpiętość wieku uczestników) wystąpiło aż 4 przedstawicieli z Korfantowa. Gimnazjalistki Alicja Barycka i Magdalena Juśkiewicz oraz Julia Bieruta i Radosław Krawczyk. Najlepiej w oczach jurorów wypadli; Julia , która za sugestywnie wykonaną piosenkę „Mamasza” A. Osieckiej została wyróżniona. Natomiast Radosław zaśpiewał niesłychanie charyzmatycznie „Nie chcę więcej” M. Bajora i zajął III miejsce.

Chociaż z werdyktem jurorów można nie zgadzać się do końca, to postawę naszych młodych artystów należy uznać za sukces.- Jeżeli w starszych kat. wiekowych liczyłem na sukcesy, to mimo braku wyróżnień bardzo wysoko oceniam prezentacje solistek najmłodszej grupy wiekowej. Mam nadzieję , że wkrótce ich umiejętności wokalne zostaną zauważone- ocenił Zbigniew Marcinkiewicz, instruktor i opiekun artystyczny studia piosenki. 

W najbliższym czasie nasi soliści wezmą udział w festiwalu Cz. Niemena w Korfantowie, Canto Cantare w Kruszwicy, ogólnopolskich eliminacjach do „Wygraj sukces” oraz międzynarodowych zmaganiach w Jędrzejowie k/Kielc.

 

 

ZM

Wersja XML