Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Naukobus pełen eksperymentów w Korfantowie

Niezwykłe wydarzenie, jakim jest wizyta objazdowej, interaktywnej wystawy „Eksperymentuj” z Centrum Nauki Kopernik, niestety już za nami. Miała ona miejsce w dniach 9 i 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Uroczyste otwarcie interaktywnej ekspozycji miało miejsce 09.11.2017 r. w hali sportowej. Wystawę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, członek Rady Miejskiej, Bernard Byczkowski, dyrektor SP nr 2 w Korfantowie Małgorzata Sinicka oraz dyrektorzy ZSP w gminie Korfantów: Joanna Beśka, Elżbieta Rauch i Marek Misztal.

Wystawa to Naukobus pełen eksperymentów, czyli 15 mobilnych stacji badawczych i 3 animatorów, którzy odwiedzają szkoły w całej Polsce!

Do naszej szkoły Naukobus zawitał, w ramach nagrody w ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie KMO”. Koszt jej sprowadzenia, to 7 tysięcy złotych, a tymczasem w ramach nagrody gościła u nas nieodpłatnie.

W ciągu dwóch wystawowych dni stacje badawcze były rozstawione w hali sportowej. Uczniowie i wszyscy chętni dorośli z gminy Korfantów w towarzystwie animatorów korzystali z nich przez 6 godzin dziennie.

Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda zrozumienia praw nauki. Na wirującym krześle można było „poczuć” teorię zachowania momentu pędu, kulki z tablicy Galtona ukazywały rozkład krzywej Gaussa, a łamigłówki były znakomitym treningiem dla mózgu.

Goście wystawy otrzymali także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu.

Do szkoły w Naukobusie przyjechali także badacze kapitału naukowego oraz edukatorzy, którzy prowadzili warsztaty dla nauczycieli.

Projekt Naukobus realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik.

 

Jolanta Flakowska

 

 

 

Wersja XML