Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dożynki Gminne 2016 już za nami…

W dniu 11 września 2016 roku przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Dożynki Gminne na terenie byłej szkoły w Puszynie. Gospodarzem dożynek był Burmistrz Korfantowa oraz sołectwo Puszyna, starostami zaś Pani Beata Kowalska i Pan Krzysztof Bajorek. Imprezę prowadził Pan Zbigniew Marcinkiewicz.

Uroczystość dożynkową zapoczątkował korowód dożynkowy, który wraz z orkiestrą dętą wyruszył spod świetlicy wiejskiej na boisko szkolne , gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. Następnie odbyła się oficjalna część uroczystości, tradycyjnie już z prezentacją koron dożynkowych w której udział brało 13 sołectw gminy wraz z Puszyną, która to podczas konkursu na dożynkach wojewódzkich w Ujeździe zajęła bardzo wysokie II miejsce

 Starostowie dożynek wręczyli Burmistrzowi bochen chleba, który w dalszej części uroczystości podzielono pomiędzy przybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Pani Izabela Bryja-Dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli, która reprezentowała Wojewodę Opolskiego, Pani Alina Baran -Członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Pan Edward Plicko-Burmistrz Białej a także długoletni były Proboszcz Ks. Prałat Andrzej Ziółkowski .  W dalszej części uroczystości wystąpiły dzieci i młodzież ze studia piosenki MDK w Korfantowie, zespół „Kris” z programem dożynkowo-biesiadnym, grupa  muzyczna „Przyjaciele” , zespoły wokalne „Echo Korfantowa” i „Kwiat Lotosu” oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ścinawie Małej.

W trakcie uroczystości Burmistrz Korfantowa pogratulował Państwu Annie i Mariuszowi Olsza z Węży, jedynym reprezentantom Powiatu Nyskiego uzyskania Wyróżnienia w konkursie Wojewódzkim AgroLiga.  Dożynki zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

W trakcie całej uroczystości  dało się zauważyć ogromny wkład pracy  włożonej przez  mieszkańców w przygotowanie  miejscowości i jej ustrojenie.

  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich serwowały przepyszne ciasta i słodkości, którymi degustować się mogli wszyscy goście. Dużym powodzeniem cieszyły się  także  tradycyjne zestawy obiadowe, bogate bigosy i przekąski do złotego napoju bogów.

 Goście podziwiać  mogli również odrestaurowane  stare samochody, które  swoim klimatem przyciągały do siebie nie tylko mężczyzn, ale także panie.

Podsumowując, uroczystość dożynkową należy z pełną odpowiedzialnością zaliczyć do udanych,  co potwierdziło uczestnictwo licznie zgromadzonych gości, za co serdecznie dziękujemy!

Nadmienić należy, że organizatorem  Gminnego Święta Plonów w 2017 roku będzie sołectwo Włodary.

 

 

Wersja XML