Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie partnerskie w Boulleret

W dniach 23-27 kwietnia br delegacja Gminy Korfantów uczestniczyła w II spotkaniu partnerskim, które odbyło się tym razem w naszym mieście partnerskim Boulleret we Francji.

Delegację reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Ryszard Duś, Burmistrz Korfantowa – Pan Zdzisław Martyna, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - Pani Joanna Beśka, Nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie Małej – Pani Justyna Seman oraz Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich – Pan Łukasz Borsuk.

Wizyta miała na celu zapoznanie się z istniejącymi zasobami w tym: infrastrukturą, bazą sportowo-oświatową, atrakcjami miasta Boulleret, oraz z panującymi w tym rejonie Francji tradycjami i zwyczajami, obowiązującymi w położonym nad rzeką Loarą Boulleret. Podczas wizyty w dniu 16.04.2014 r. odbyła się także narada z przedstawicielami władz Boulleret, gdzie w trakcie prowadzonych rozmów zapadły postanowienia nt szczegółowych działań obu stron w zakresie m.in. integracji dzieci szkolnych szkół w Sainte Gemme i Ścinawa Mała, a także integracji mieszkańców Boulleret i Gminy Korfantów. Każde z proponowanych działań będzie mogło otrzymać wsparcie finansowe ze strony środków Unii Europejskiej w ramach przyszłego okresu programowania, a dzięki temu cele naszej współpracy partnerskiej będą mogły zostać spełnione.

Podczas kolejnych dni delegacja z Francji odwiedziła m.in. najciekawsze miejsca w Boulleret oraz jego okolicach, m.in. Kościół z XIII w., katedrę w Bourge, gospodarstwo rolne, gdzie wytwarzane są sery kozie o różnym procesie dojrzewania i o niesamowitych walorach smakowych. Ponadto delegacja odwiedziła winiarnię win białych, wieżę widokową oraz zakład wydawniczy jednej z najstarszych gazet lokalnych w miejscowości Sancerre. Ostatniego dnia w Boulleret odbył się oficjalny jarmark, gdzie zaprezentowano wiele produktów lokalnych m.in. branży spożywczej czy ogrodniczej.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na bardzo duże zaangażowanie i gościnność naszych przyjaciół z Francji.

O kolejnych działaniach związanych z partnerstwem będziemy informować już wkrótce.

Poniżej galeria zdjęć:

 

 

Wersja XML