Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

-AKTUALNOŚCI-

Aktualne komunikaty i ostrzeżenia

 • Powszechny Spis Rolny

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji: 17-09-2020 12:37
 • Nowa aplikacja dla turystów - przewodnik po polsko-czeskim pograniczu

  Brak opisu obrazka
  Mobilna aplikacja to całkowicie darmowe narzędzie, które przyda się zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Dzięki aplikacji, za pośrednictwem telefonu bądź tabletu będziemy mogli poznać zabytki, atrakcje turystyczne, czy skorzystać z przykładowych tras zwiedzania.
  Data publikacji: 16-09-2020 12:58
 • Ankieta dotycząca diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że do 30 września 2020 roku na terenie naszej gminy  są realizowane badania ankietowe związane z opracowywaniem diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych. Pozyskane w badaniach dane statystyczne będą wykorzystane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej oraz będą stanowiły podstawę do opracowania skutecznych strategii mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom społecznym w gminie.
  Data publikacji: 10-09-2020 11:35
 • Stowarzyszenie Kresowian w Korfantowie uczciło pamięć pomordowanych Polaków podczas II wojny światowej na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej

  Brak opisu obrazka
  Każdego roku w pierwszą niedzielę września odbywa się uroczystość upamiętniająca ofiary pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Kresach. W tym roku ze względu na panującą pandemię obchody tamtych wydarzeń były uwarunkowane zachowaniem reżimu sanitarnego, stąd obecność uczestników ograniczono do minimum.
  Data publikacji: 08-09-2020 15:00
 • Loteria dla rolników biorących udział w Powszechnym Spisie Rolnym

  Brak opisu obrazka
  Uprzejmie informuję, że dla użytkowników gospodarstw rolnych objętych Powszechnym Spisem Rolnym 2020, którzy dokonali samospisu w aplikacji spisowej przeprowadzona zostanie ogólnopolska loteria.
  Data publikacji: 07-09-2020 09:23
 • Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej – rusza nowy system rekrutacji do Wojska Polskiego

  Brak opisu obrazka
  Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które już od dziś dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.
  Data publikacji: 07-09-2020 09:18
 • Marszałkowska Inicjatywa Sołecka

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Korfantowa w dniu 3 września 2020 r. w sołectwie Kuropas gościł Pana Antoniego Konopkę – Członka Zarządu Województwa Opolskiego, pracowników Urzędu Marszałkowskiego oraz sołtysów Gminy Korfantów. Spotkanie dotyczyło przekazania tablic informacyjnych dotyczących realizacji zadań w ramach Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej.
  Data publikacji: 07-09-2020 07:48
 • Powiat Nyski wybuduje pasywny Dom Dziecka w Korfantowie

  Brak opisu obrazka
  Koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniesie ok. 2 mln zł i zapewni opiekę dla 14-ga dzieci. Decyzję o wybudowaniu Domu Dziecka w Korfantowie przekazał dzisiaj (4.09.) na spotkaniu w Korfantowie Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz.
  Data publikacji: 04-09-2020 13:02
 • Uwaga - Wydział Komunikacji nieczynny!

  Brak opisu obrazka
  W dniach od 7 do 18 września 2020 roku Zamiejscowy Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego mieszczący się w naszym urzędzie będzie nieczynny. W pilnych sprawach prosimy o kontakt ze Starostwem Powiatowym w Nysie.
  Data publikacji: 04-09-2020 09:07
 • Gmina zawarła umowę na realizację projektu „Razem dla Europy”

  Brak opisu obrazka W dniu 26 sierpnia 2020 r. została zawarta umowa pomiędzy Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregion Pradziad z siedzibą w Prudniku reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Pana Radosława Roszkowskiego oraz Wiceprezesa Pana Edwarda Szupryczyńskiego, a Gminą Korfantów reprezentowaną przez Burmistrza Korfantowa Pana Janusza Wójcika oraz Skarbnik Gminy Panią Joannę Szkudlarską.
  Data publikacji: 04-09-2020 08:57
Wersja XML