Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Studencie, strać głowę dla wolontariatu!

PROJEKTOR graf.jpeg Od września br. w Powiecie Nyskim rozpoczyna swoją działalność program PROJEKTOR – wolontariat studencki. Celem programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością i wiedzą studentów. Wolontariusze przekazują uczniom pozytywne wzorce osobowe i swoją postawą zachęcają do dalszego rozwoju - pokazują nowe horyzonty, wspólnie odnajdują zainteresowania i razem spędzają czas.

Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów mają formę projektów edukacyjnych, dzięki czemu dzieci i młodzież uczą się przez doświadczenie, a studenci uczą się zarządzania projektem, liderstwa i pracy z grupą oraz rozwijają inne umiejętności cenione przez pracodawców. Projekty dotyczą konkretnej dziedziny nauki, przedmiotu lub wybranego obszaru aktywności. Studenci prowadzą zajęcia lingwistyczne, artystyczne, związane z ochroną środowiska, psychologiczno-pedagogiczne, informatyczne, humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, sportowe  i inne. Tematyka projektu uzależniona jest od zainteresowań studentów, którzy go realizują.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu”. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wolontariuszom zapewniamy ubezpieczenie, zwrot kosztów podróży oraz środków na materiały niezbędnych do realizacji projektu.
Studentów oraz absolwentów (do roku od ukończenia studiów) dowolnej uczelni zapraszamy po więcej informacji na stronę projektor.org.pl oraz zachęcamy do kontaktu z Regionalnym Koordynatorem Programu w Powiecie Nyskim:
Jacek Makowski
795 584 915
j.makowski@projektor.org.pl

Wersja XML